Jak se seznámit on-line a přitom bezpečně?

Asi každý, kdo se rozhodne pro seznamování přes internet, si dříve či později položí stejnou otázku. A je to skutečně bezpečné? I když by se mohlo zdát, že si tuto otázku kladou především ženy, není tomu zcela tak. Rizika tohoto seznamování si často uvědomují i muži a my proto máme několik rad, jak se seznámit on-line, ale přitom skutečně bezpečně.

1. Vyberte si seznamku, která dbá na ochranu dat a má neveřejné profily. Výhodou je, pokud seznamky nabízí možnost “uzamčených” fotografií, které se zobrazí jen těm, kterým dáte výslovně k fotografiím přístup.

2. Dokud jste osobu, se kterou jste se seznámili prostřednictvím on-line seznamky, ještě neviděli osobně, dávejte si pozor na to, co ji/mu o sobě říkáte a jaké informace sdělujete. Vyvaruje se detailů o vašem soukromí a rozmyslete si pečlivě, jaké fotografie ji/mu zašlete.

3. Nepředávejte si telefonní číslo ihned. Než se osobně setkáte, využijte co nejvíce možnosti komunikace prostřednictvím chatu na seznamce. Můžete se tak vyhnout řadě nepříjemností s neodbytností některých mužů či žen.

4. Před schůzkou si přesně určete pravidla, aby se nemohlo stát, že jedna či druhá strana bude od schůzky očekávat více, než by měla.

5. Pro první schůzku vyberte veřejné místo jako třeba kavárnu, nebo restauraci. Zdržujte se po celou dobu v místech, kde se pohybuje v danou chvíli více lidí a rozhodně nenastupujte do auta s někým, z koho nemáte dobrý pocit.